יועץ שיווקי – מדוע צריכים אותו

שיווק מהווה את הבסיס של כל עסק.

עסק שמייצר את המוצר המדהים ביותר או מספק שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר לא יצליח להתקדם ולהשיג את מטרותיו ואף יתקשה לשרוד אם לא ישווק את עצמו.
ללא שיווק אין לקוחות, הם לא יגיעו לעסק אם לא יידעו על קיומו ומטרת השיווק הינה להביא את העסק לידיעת הלקוחות הפוטנציאליים ולהפוך אותם ללקוחות נאמנים וקבועים של העסק, שגם ימליצו עליו בפני חבריהם וקרוביהם.

הבעיה המרכזית עם כל מה שנכתב עד כה נעוצה בכך שבעל העסק מומחה בתחומו, אך בדרך כלל איננו בהכרח מומחה שיווק. מעבר לכך, בעל העסק הממוצע טרוד ביצור ומתן שירות ללקוחותיו, ואין לו זמן ומשאבים לתכנן את האסטרטגיה השיווקית של העסק בצורה מסודרת.

התוצאה היא שעסקים רבים פשוט מסתמכים על המזל על מנת להשיג לקוחות, ואין להם מדיניות ברורה ועקבית שמטרתה לשווק את המוצר או השירות שלהם.

שיווק לקוי עלול להביא לקריסת העסק היות שבהעדר שיווק אין לקוחות ובלי לקוחות אין לעסק זכות קיום.

לכן, השיווק צריך לקבל מקום מרכזי באסטרטגיה של העסק אם חפץ חיים הוא ויש צורך להתייחס אליו בצורה הרצינית והמקצועית ביותר כפי שמתייחסים לפעילות היצור והשירות של העסק.

מאחר שבדר"כ בעל העסק איננו מומחה בתחום השיווק וגם אין לו את הזמן לעסוק בכך, מן הראוי לשכור את שירותיו של יועץ שיווקי המתמחה בתחום של ייעוץ שיווקי.

יועץ שיווקי בקיא במדיות השונות, יודע לנתח את השוק ולהבין את מקומו של העסק בשוק, יודע לייצר בידול ולחשוף את העסק בפני קהל היעד המתאים. הוא מכיר שיטות שיווק שונות והשילוב של כל אלו יאפשר לו להשיג חשיפה מקסימלית עבור העסק והשגת כמות לקוחות מירבית.

יועץ שיווקי יכין תכנית שיווקית ויעקוב אחר היישום שלה. הוא ילווה את העסק בצורה צמודה, ינתח את התוצאות, ישווה את השגת היעדים אל מול התכנית השיווקית ובמידת הצורך ישנה אותה על מנת להשיג את מטרות העסק.

תכנית שיווקית שונה מתכנית עסקית בכך שתכנית עסקית הינה תכנית לטווח ארוך, המלווה את העסק במשך שנים רבות, בעוד שתכנית שיווקית הינה תכנית עבודה מעשית הנקבעת לתקופות קצרות בהרבה.